Tablet akciók

Tablet Akciók

Tablet Akciók

Adunk még egy esélyt a tableteknek

2.rész

2020. október 09. - Tablet Olcsón

A Dex még nincs a topon

Asztali számítógépként is működik a Tab S6, és egy kicsit többet tud, mint a Note 10, hiszen a tablet a saját kijelzőjét is át tudja váltani Dex módba, és ilyenkor a kezelőfelület jobban hasonlít a Windowsra, mint az Androidra. Az egész kijelzős appokat ablakban futtathatjuk, egymás mellett többet, mintha egy laptop előtt ülnénk. Az élmény mégsem tökéletes, bőven van mit finomítani rajta.

Ezek a legfájóbbak:

  • Még mindig akadnak olyan appok, amelyek nem hajlandók megnyílni a Dex felületén, csak a hagyományos Android interfészen használhatók.
  • Kézzel kell bekapcsolni az átméretezhetőség kikényszerítését azoknál az appoknál, amelyek ugyan megnyílnak Dexben, de alapból csak fix méretű ablakban.
  • Szép ígéret a Linux on Dex, amivel elvileg teljes értékű Linuxot futtathatunk virtuális gépben, ám ebben olyan alapvető dolgok nem működnek, mint a magyar nyelvű billentyűzetek rendes kezelése.
  • Vannak következetlenségek, például ha megnyitunk egy appot Androidon, és utána Dexben folytatnánk a munkát, elveszíthetjük a nem mentett változtatásokat.
  • A Chrome nem nyitja meg automatikusan a weboldalak asztali nézetét.

Még mindig nagyon tetszik, ami először a Note 10-en volt elérhető, hogy a Tab S6-nak a Dex felülete megjeleníthető a pc vagy a Mac rendszerében. Rákötjük a tabletet az asztali gépünkre, ott egy ablakban megjelenik a tablet Dex módja, és azon belül tudjuk kezelni a mobilos dolgainkat, egérrel és billentyűzettel. Sokkal könnyebb így válaszolgatni a Messengeren, és nem kell az irodai számítógépen belépni a privát fiókunkba.

Odafigyeléssel jól használható a Dex, de ezt alapvetően nem a pc-jükön hobbiból prüntyögőknek találták ki, hanem munkaeszköznek szánják, és ebbe nem mindig fér bele, hogy a felhasználó óvatoskodjon. Kényelmesebb munkatempónál teljesen elfogadható a teljesítménye, és előfordul, hogy az ember nem szívesen cígöl magával egy nagyobb és nehezebb laptopot, szóval van előnye a tablet méretének. Kiélezett helyzetben, amikor az elgépelt szavakra sincs időnk figyelni, már fájdalmasak lehetnek a Dex kompromisszumai. Robosztus, kiszámíthatóbb, összeszedettebb Dexet kell felépíteni, hogy maradéktalanul teljesüljenek az ígéretek.

 

Annak viszont örülök, hogy a tavalyi kritikám értő fülekre talált, és a Samsung a teljesítményt odatette a Tab S6 mögé. A Tab S4 tabletbe képesek voltak gyengébb rendszercsipet tenni, mint az akkori Samsung csúcsmobilokba, most viszont ugyanúgy Snapdragon 855 dolgozik a Tab S6-ban, mint a Galaxy S10-ben és a Note 10-ben. Ez a minimum, amit egy laptopszerű eszköztől elvárhatunk, bár az igazat megvallva még az sem lenne ördögtől való, ha a tablet jóval erősebb lenne, mint a mobilok.

Az akkuidő remek, akár 14-15 óra működést is kihozhatunk a Tab S6-ból. Amíg ezt a cikket írtam, természetesen Dex módben, az se számított, hogy egy nem Samsung által támogatott usb-hdmi-adapterrel csatlakoztam a monitorhoz, az egérhez és a billentyűzethez, hanem egy olcsóbb Hama adapterrel, amely nem tudja tölteni a rákötött eszközöket. A lemerülésnek még csak a közelébe sem kerültem a munkanap végére, pedig ilyenkor az extra perifériák növelik a fogyasztást.

Árban lubickol

A Samsung Galaxy Tab S6 legnagyobb előnye, hogy egy rakás olyan dolgot megkapunk ingyen, amiért vagy az Apple kér plusz pénzt, vagy fizetős appban tudjuk csak megszerezni. Emellett nemcsak hozza az iPad Pro leghasznosabb tudását, hanem még rá is tesz egy fél lapáttal a Dex móddal. Remek a hangszórója, gyönyörű a kijelzője, és olyan kis extrái vannak még, mint a kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasó és a villámgyors arcfelismeréses beléptetés. A hátlapján pedig már két kamerát találunk, egy 13 és egy 5 megapixeles széles látószögűt.

Ez is eléggé jövőbiztos gépnek tűnik, amit elég 3-6 évente lecserélni újabbra, ízléstől és pénztárcától függően, a tudása valószínűleg nem avul el villámgyorsan. Egyedül az kavarhatja meg a tabletek piacát, ha az idén év végén, jövő év elején érkező Intel Ice Lake processzorok valóban képesek lesznek 25 órás üzemidőre, és nemcsak laptopméretben, hanem akár ilyen ultravékony tabletekben is.

 

Our Partners

A bejegyzés trackback címe:

https://tabletakciok.blog.hu/api/trackback/id/tr6416233404

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása